Stanowiska montażowe, przenośniki, linie montażowe

Transportery taśmowe

W naszej ofercie znajdą państwo szeroką gamę możliwych wykonań przenośników taśmowych począwszy od najprostszych transporterów z taśmą gładką poprzez transportery z taśmami modularnymi, transportery łamane a na transporterach łukowych kończąc.

Zastosowanie:

Transportery taśmowe znajdują zastosowanie praktycznie praktycznie w każdej gałęzi przemysłu. W zależności od rodzaju konstrukcji oraz typu taśmy transportowej przenośnik taśmowy może transportować bardzo różnorodne ładunki począwszy od elementów sypkich i niewielkich gabarytowo jak również elementy ciężkie oraz jednostkowe o dużych rozmiarach.
Najczęściej spotykane są transportery taśmowe poziome, możliwe jest również wykonanie jako transporter wznoszący prosty, transporter wznoszący łamany typu L lub Z, które stosowane są najczęściej tak, gdzie zachodzi potrzeba zmiany wysokości transportowanych elementów – np. transportery wyprowadzające elementy z wtryskarek.

Konstrukcja:

Transportery taśmowe produkowane przez naszą firmę mogą być wykonywane z:

  • modułowego systemu profili aluminiowych
  • elementów stalowych malowanych proszkowo lub natryskowo
  • kształtowników nierdzewnych

Układ napędu i sterowania:

Transportery taśmowe najczęściej napędzane są motoreduktorem, który jest zamocowany bezpośrednio na wale napędowym. Alternatywnym rozwiązaniem mogą być napędy z elektrobębnem.
Do najbardziej popularnych sposobów sterowania należą układy z przemiennikiem częstotliwości. Dodatkowo transportery mogą być wyposażone w czujniki sterujące ich pracą. Całość układu jest zabudowana w szafie elektrycznej i wykonana jest zgodnie z obowiązującymi normami bezpieczeństwa.

Charakterystyka taśm:

Najczęściej stosowane są taśmy wykonane z PVC, poliuretanu lub silikonu. Zależnie od typu transportowanego materiału lub procesu technologicznego taśmy mogą być wyposażane w zabieraki, falbany boczne, kliny prowadzące. W zależności od potrzeb klientów możliwe jest również zastosowanie taśm modularnych, taśm siatkowych oraz modułowych stalowych.

Zalety transporterów taśmowych:

  • Modularna budowa
  • Możliwość rozbudowy w dodatkowe oprzyrządowanie
  • Lekka i nowoczesna konstrukcja
  • Możliwość dostosowania układu sterowania
  • Szeroki zakres stosowania
Transportery taśmowe - realizacje:
 

Zaufali nam

magneti-marelli
safran
ergsystem
hutchinson
martom
Wykorzystaj nasze doświadczenie aby zwiększać zyski swojej firmy!        Poznaj ofertę


GTM s.c.
ul. Zamkowa 12
43-410 Zebrzydowice
NIP: 548-267-31-53

Kontakt

Tel: +48 32 797 63 47
Kom: +48 504 204 295
E-mail: [email protected]

Kilka słów o nas

GTM S.C. oferuje szeroki zakres usług począwszy od opracowania koncepcji, przygotowania projektu, wykonania i wdrożenia systemów służących do automatyzacji i robotyzacji procesów produkcyjnych.
2016 - 2020 © GTM s.c.