Stanowiska montażowe, przenośniki, linie montażowe
Automatyzacja produkcji, roboty przemysłowe
automatyzacja produkcji, linie montażowe
Roboty przemysłowe, lean manufacturing
manipulatory przemysłowe, ogrodzenia ochronn

W naszej ofercie znajdą państwo również transportery łańcuchowe (przenośniki łańcuchowe). Jako element transportowy stosujemy łańcuchy rolkowe z prostymi płytkami jak również różnego rodzaju łańcuchy płytkowe.

Zastosowanie:

Przenośniki płytkowe są znajdują zastosowanie między innymi w magazynach jak również w ciągach linii produkcyjnych oraz transportowych. Znajdują zastosowanie praktycznie we wszystkich gałęziach przemysłu. Bardzo często spotykane są transportery płytkowe do transportu międzyoperacyjnego na specjalnych paletkach transportowych.

Transportery łańcuchowe (przenośniki łańcuchowe) z łańcuchami rolkowymi znajdują zastosowanie tam, gdzie podstawa transportowanego elementu jest niewielka np. transport palet wzdłuż krótszego boku oraz transportu skrzyń, kontenerów, pojemników lub elementów o dużych gabarytach. Ponadto idealnie nadają się do zmiany kierunku transportowanego ładunku lub przekazywania go z jednego ciągu transportowego na drugi.

Przenośniki łańcuchowe mogą być również wyposażane w łańcuchy akumulacyjne, zapewniające buforowanie transportowanych elementów.

Konstrukcja:

Transportery łańcuchowe (przenośniki łańcuchowe) produkowane przez naszą firmę mogą być wykonywane z:

  • modułowego systemu profili aluminiowych
  • elementów stalowych malowanych proszkowo lub natryskowo
  • kształtowników nierdzewnych

Układ napędu:

Transport ładunków odbywa się na cięgnach łańcuchowych, których ilość jest uzależniona od wymogów technologicznych oraz gabarytów ładunku. Łańcuchy prowadzone są w profilu ślizgowym wykonanym najczęściej z polietylenu. Napęd przenoszony jest z motoreduktora za wszystkie łańcuchy.

Sterowanie

Do najbardziej popularnych sposobów sterowania należą układy z przemiennikiem częstotliwości. Dodatkowo transportery mogą być wyposażone w czujniki sterujące ich pracą. Całość układu jest zabudowana w szafie elektrycznej i wykonana jest zgodnie z obowiązującymi normami bezpieczeństwa.

Charakterystyka łańcuchów:

Wybór sposobu transportu jest uzależniony od wymagań systemu transportowego oraz specyficznych warunków pracy. Najczęściej stosowane są łańcuchy płytkowe stalowe oraz wykonane z tworzywa, łańcuchy rolkowe z prostymi płytkami, łańcuchy akumulacyjne, łańcuchy ze specjalnymi nakładkami., łańcuchy z zabierakami.

Zalety transporterów łańcuchowych:

  • Modularna budowa
  • Duża odporność na zanieczyszczenia
  • Możliwość poprzecznego wyprowadzania przedmiotów z transportera rolkowego
  • Prosta konstrukcja
  • Duży udźwig
  • Szeroki zakres stosowania
Transportery łańcuchowe, Przenośniki łańcuchowe - realizacje: