Stanowiska montażowe, przenośniki, linie montażowe
Automatyzacja produkcji, roboty przemysłowe
automatyzacja produkcji, linie montażowe
Roboty przemysłowe, lean manufacturing
manipulatory przemysłowe, ogrodzenia ochronn

W naszej ofercie znajdą państwo szeroką gamę możliwych wykonań przenośników rolkowych począwszy od najprostszych transporterów grawitacyjnych poprzez transportery rolkowe napędzane do niewielkich obciążeń aż do transporterów rolkowych paletowych kończąc.

Zastosowanie:

Transportery rolkowe służą do transportu produktów o regularnym kształcie podstawy np. kartony, skrzynie, pojemniki magazynowe, paletki transportowe, palety EURO. Transportery rolkowe znajdują zastosowanie również w miejscach, gdzie zachodzi potrzeba zmiany kierunku ruchu – obrotnice rolkowe, transportery rolkowe łukowe. Przenośniki rolkowe możemy zastosować również w systemach paletyzacji, gdzie konstrukcja transportera umożliwia podbieranie produktów od spodu np. przez robota przemysłowego.

Konstrukcja:

Transportery rolkowe produkowane przez naszą firmę mogą być wykonywane z:

  • modułowego systemu profili aluminiowych
  • elementów stalowych malowanych proszkowo lub natryskowo
  • kształtowników nierdzewnych

Układ napędu:

W zależności od aplikacji oraz wymogów technologicznych transportery rolkowe mogą być napędzane za pomocą łańcuchów rolkowych, różnego rodzaju pasków napędowych – pasy okrągłe, pasy wielorowkowe, pasy HTD itp. Napęd może być przenoszony z rolki na rolkę bądź w wału głównego. W zależności od potrzeb transportery rolkowe mogą być napędzane motoreduktorami lub za pomocą elektrobębna.

Sterowanie:

Do najbardziej popularnych sposobów sterowania należą układy z przemiennikiem częstotliwości. Dodatkowo transportery mogą być wyposażone w czujniki sterujące ich pracą. Całość układu jest zabudowana w szafie elektrycznej i wykonana jest zgodnie z obowiązującymi normami bezpieczeństwa.

Charakterystyka rolek:

Wybór rodzaju rolek jest uzależniony od wymagań systemu transportowego oraz specyficznych warunków pracy. Najczęściej stosowane są rolki wykonane z PVC, stali ocynkowanej lub nierdzewnej. Jeżeli zachodzi potrzeba rolki mogą być pokrywane dodatkowymi powłokami

Zalety transporterów rolkowych:

  • Modularna budowa
  • Możliwość rozbudowy w dodatkowe oprzyrządowanie
  • Lekka i nowoczesna konstrukcja
  • Możliwość dostosowania układu sterowania
  • Szeroki zakres stosowania
Transportery rolkowe - realizacje: