Stanowiska montażowe, przenośniki, linie montażowe
Automatyzacja produkcji, roboty przemysłowe
automatyzacja produkcji, linie montażowe
Roboty przemysłowe, lean manufacturing
manipulatory przemysłowe, ogrodzenia ochronn

W przypadku transportu elementów o dużych gabarytach i niezbyt dużej wadze najczęściej stosuje się transportery paskowe przenośniki.

Zastosowanie:

Przenośniki paskowe znajdują zastosowanie w zasadzie we wszystkich gałęziach przemysłu. Najczęściej stosowane są jednak w przemyśle lekkim przy transporcie ładunku, którego waga nie przekracza 100kg. Transportery paskowe są wykorzystywane do transportu płyt MDF, lekkich arkuszy blach, płyt warstwowych, profili aluminiowych, profili z tworzywa sztucznego, opakowań i pojemników wzdłuż krótszego boku.

Konstrukcja:

Transportery paskowe produkowane przez naszą firmę mogą być wykonywane z:

  • modułowego systemu profili aluminiowych
  • elementów stalowych malowanych proszkowo lub natryskowo
  • kształtowników nierdzewnych

Układ napędu:

Transport ładunków odbywa się zestawie pasów, których ilość jest uzależniona od wymogów technologicznych oraz gabarytów ładunku. Pasy prowadzone są w specjalnym profilu ślizgowym. Napęd przenoszony jest z motoreduktora za wszystkie wszystkie pasy.

Sterowanie

Do najbardziej popularnych sposobów sterowania należą układy z przemiennikiem częstotliwości. Dodatkowo transportery mogą być wyposażone w czujniki sterujące ich pracą. Całość układu jest zabudowana w szafie elektrycznej i wykonana jest zgodnie z obowiązującymi normami bezpieczeństwa

Charakterystyka pasów:

Wybór sposobu transportu jest uzależniony od wymagań systemu transportowego oraz warunków pracy. Najczęściej stosowane są różnego rodzaju pasy zębate, paski okrągłe. Istnieje możliwość stosowania pasków ze specjalnymi nakładkami na powierzchnie nośne zapewniające odpowiednie kontakt pomiędzy pasem a transportowanym elementem.

Zalety transporterów paskowych:

  • Modularna budowa
  • Możliwość transportu dużych gabarytowo elementów
  • Możliwość wykonania z dowolną ilością pasków
  • Możliwość poprzecznego wyprowadzania elementów z transportera rolkowego
  • Szeroki zakres stosowania
Transportery paskowe przenośniki - realizacje: